Kawa a zdrowie

Czy wiesz że pijąc więcej kawy możesz cieszyć się lepszym zdrowiem!

Na początek chciałem podzielić się z Tobą ciekawą informacją na temat kawy i jej pozytywnego oddziaływania na zdrowie a dokładnie na serce !
Jak się okazuje pijąc dużo kawy możemy być o wiele zdrowsi. Wiedząc o tym, że poprzez wykonywanie swojej pracy mogę przyczynić się do Twojego lepszego zdrowia czuję się tak jakbym wypełniał ważną misję.

Dla mnie to tylko potwierdzenie moich 10 letnich doświadczeń i obserwacji. Sam dla siebie jestem najlepszym królikiem doświadczalnym. Wypijam dziennie od 0,5 do 1 litra kawy. Są jednak takie dni że wcale kawy nie piję.

Badania prowadzone przez naukowców z Kalifornii wykazały, że smakosze kawy rzadziej trafiają do szpitala z objawami arytmii serca niż ci, którzy jej w ogóle nie piją.

Kardiolog Arthur Klatsky wraz z zespołem przebadał ponad 130 tys. ludzi, mężczyzn i kobiet, w wieku 18-90 lat. U osób, które wypijały cztery lub więcej filiżanek kawy dziennie ryzyko trafienia do szpitala z zaburzeniami rytmu serca okazało się o 18 proc. niższe niż u tych, które wystrzegały się kawy. Było też o 7 proc. niższe niż u osób pijących 1-3 filiżanek kawy dziennie.

Zmniejszenie ryzyka wystąpiło u wszystkich uczestników badań niezależnie od pochodzenia etnicznego, płci oraz tego, czy palili papierosy, czy nie. Także zakłócenia pracy serca nie miały związku z tymi czynnikami.

Z badań wynika, iż ci, którzy piją kawę w umiarkowanej ilości nie muszą się obawiać, że skłonność ta stanie się powodem dużych zakłóceń pracy serca” – wyjaśnił Klatsky.

W jeszcze innych badaniach wyliczono, że u mężczyzn pijących pięć lub więcej filiżanek dziennie ryzyko śmiertelnej choroby serca było mniejsze o 44 procent. U tych, którzy poprzestawali na 2-3 filiżankach dziennie ryzyko udaru było mniejsze o blisko 20 proc.

Badania kalifornijskiego zespołu wpisują się więc w ustalenia, które sugerują, że kawa we wszelkich ilościach, poza bardzo wysokimi, być może chroni przed chorobami serca.

Więcej o Arthurze Kalatsky można przeczytać tutaj: http://www.dor.kaiser.org/external/Arthur_Klatsky/